Evropska komisija, v sodelovanju z Uradom Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) in nacionalnimi uradi za intelektualno lastnino, ponuja novo shemo nepovratnih sredstev za mala in srednje velika podjetja (MSP) znotraj Evropske unije. Namenjeni so podpori pri varovanju in uveljavljanju pravic intelektualne lastnine.

Vavčerji za kritje stroškov

V letošnjem letu EUIPO razpisuje štiri različne vavčerje, ki MSP omogočajo kritje stroškov za različne storitve intelektualne lastnine:

  • IP Scan Enforcement – vavčer pokriva 90% vrednosti storitev, povezanih z uveljavljanjem pravic intelektualne lastnine do najvišjega zneska 810 evrov.
  • Znamke in modeli – vavčer krije do 75% stroškov za varstvo na nacionalni, regionalni ali evropski ravni in do 50% stroškov na mednarodni ravni, z najvišjo vrednostjo do 1.000 evrov.
  • Patenti – sofinanciranje do 75% stroškov za nacionalno in evropsko varstvo ter poizvedbe, ter do 50% pravnih stroškov za evropske patentne prijave, z možnostjo najvišjega zneska do 2.000 evrov.
  • Žlahtniteljske pravice – do 75% stroškov za varstvo rastlinskih sort na ravni Skupnosti z najvišjim možnim zneskom 1.500 evrov.
Komu so vavčerji namenjeni?

Vavčerji so namenjeni MSP z namenom izboljšanja njihovega konkurenčnega položaja skozi ustrezno varstvo njihovih inovacij in kreativnih rešitev. Posebej izpostavljena novost letošnjega leta je vavčer za storitev IP Scan Enforcement, ki je namenjen svetovanju podjetjem, ki se soočajo s kršitvami ali obtožbami kršitev intelektualne lastnine.

Za pridobitev vavčerjev lahko MSP zaprosijo pri EUIPO do porabe razpisanih sredstev ali najkasneje do 6. decembra 2024.

Za več informacij se lahko obrnete tudi na naše svetovalce na info@iracunovodstvo.eu. Preverite, ali ste upravičeni do vavčerjev.

 


Preberite še ostale novice IR na povezavi TUKAJ